Příhradové vazníky

Dřevěné konstrukci, která slouží k přenesení zatížení střešního pláště do obvodových nosných konstrukcí, se nazývá příhradový vazník. Příhradové vazníky umožňují přenést zatížení až do délky 30 metrů, a to bez středových stěn a sloupů. Pro svou variabilitu získávají příhradové vazníky velkou podporu mezi stavebními firmami, projektanty a investory. Realizací příhradových vazníků, ale i instalací vrtané studny nebo zateplení objektu pomocí foukané izolace, se zabývá firma Izotom. V rámci služeb nabízí bezplatnou poradenskou činnost a cenovou nabídku.

Výhody příhradových vazníků

Mezi velké výhody příhradových vazníků patří kvalitní a přesné provedení příhradových vazníků ve výrobní hale. Lze je montovat a instalovat na libovolné tvary střech, a to velmi rychle a jednoduše a především za velmi příznivou cenu. Pokud je kvalitně zpracován projekt, tak vzniká minimum prořezu a je tak dbáno na ekologii provozu. Příhradové vazníky lze kombinovat s klasickým krovem a plochou střechou.

Jak lze využít příhradové vazníky

Mezi nejčastější využití příhradových vazníků patří střechy rodinných domů, nástavby bytových domů, zastřešení občanských staveb jako jsou školy nebo supermarkety a také střechy zemědělských staveb. Samozřejmostí je i zastřešení velkých objektů, jako jsou ty výrobní nebo průmyslové.

Jaroslav Pavlata
Jaroslav Pavlata

18 práce ve stavebnictví mě naučilo spustu věcí. Stavebnictví není jen má práce, ale i koníček. Zajímam se o nové technologie a materiály.