Nepodceňujte preventivní opatření k ochraně rodinného domu

Bydlení v rodinném domku přináší oproti životu v městském bytě nesporné množství výhod. Nemusíte se například omezovat kvůli ostatním nájemníkům. Když se vám útroby domácnosti omrzí, lze v minutě vystoupit na zahradu a nadýchat se čerstvého vzduchu. Celkově pak získáte mnohem větší míru osobní svobody. Zároveň se však také vystavujete poměrně značnému množství rizik, jimž je potřeba čelit především za pomoci kvalitní prevence. Tu představuje pojištění nemovitosti, jelikož důležitostí vás v tomto článku hodláme provést.

Rizika, kterým se jako majitelé domů musíte bránit

Pokud se rozhodnete pro život v rodinném domě, bezpochyby se musíte připravit i na ty nejhorší možné scénáře, které mohou nastat. Povodně, požáry, škody způsobené zvěří, zkraty v elektromotorech, krupobití, vichřice a další události zpravidla přicházejí z nenadání a jestli včas neuzavřete majetkové pojištění, vystavujete se značnému riziku. Ve všech případech se totiž náklady na opravy pohybují v závratných cifrách, na které běžní lidé nemají šanci dosáhnout z vlastních kapes.

Nezáleží přitom, jestli dům obýváte trvale, rekreačně nebo teprve procházíte fází stavby. Pojistit je možné dokonce i nemovitost v zástavbě.

Jak vybrat kvalitní pojištění nemovitosti?

Doby, kdy lidé museli docházet do kamenných poboček jednotlivých pojišťoven a zjišťovat si informace tímto neefektivním způsobem, jsou již dávno minulostí. Díky internetu lze provést pojištění rodinného domu v řádech několika málo minut. Stačí využít všude dostupných kalkulaček, které vám na základě pravdivých údajů určí, jakou pojistnou částku je k adekvátní ochraně nutné hradit. Následně je už jen na vašem uvážení, zda spolupráci navážete, nebo se porozhlédnete po něčem výhodnějším. Výhodou je, že na internetu vás žádný pracovník lačnící pro provizi nebude přemlouvat k úkonu.

Jaroslav Pavlata
Jaroslav Pavlata

18 práce ve stavebnictví mě naučilo spustu věcí. Stavebnictví není jen má práce, ale i koníček. Zajímam se o nové technologie a materiály.