Víte, proč je dobré si sjednat pojištění proti blbosti?

Rozbilo vaše dítě doma u spolužáka skleněnou výplň dveří v obývacím pokoji? Tato nemilá záležitost určitě neudělá veliký průvan ve vaší peněžence, ale být pojištěný i pro tuto událost se určitě vyplácí. Příště to totiž může být něco dražšího, nad čímž byste rukou už jen tak nemávli.

Kdy se vyplatí pojištění odpovědnosti za škody?

V životě se občas přihodí ledacos, s čím je nutné se vyrovnat. Zvláště nepříjemné je, když se něco zničí – sice vaší vinou, ale neúmyslně. Pro tento případ ale existuje možnost sjednat tzv. pojištění proti blbosti, jinak zvané pojištění odpovědnosti za škody. Nemusíte si ho sjednávat jako samostatné pojištění. Pokud totiž budete mít majetkové pojištění Bezpečný domov PLUS, získáte toto úplně zadarmo. Vy se pak můžete ještě připojistit pro případ, že například vlastníte psa.

Jaké výhody pojištění proti blbosti má?

Čas strávený na dovolené by měl být vyplněný jen příjemnými zážitky. Někdy se ovšem něco zvrtne a vy způsobíte neúmyslně škodu. Výhodou pojištění odpovědnosti za škody je jeho celosvětová platnost. Máte-li ho sjednané, jste chráněni i během pobytu na svojí dovolené za hranicemi. Ochrana se navíc vztahuje také na vaše rodinné příslušníky a pojištění se sjednává vždy bez spoluúčasti.

Kalkulace pojištění majetku

Před tím, než se rozhodnete sjednat nové pojištění, je praktické si pomocí kalkulace pojištění majetku zjistit, na kolik korun vás vyjde roční pojistné. Zjistit to vás nebude nic stát, maximálně pár kliknutí myší. K tomu, abyste se dostali k nějakému konkrétnímu číslu, potřebujete znát plochu nemovitosti  – bytu nebo domu – v metrech čtverečních.

Webová kalkulačka vám spočítá, jaká bude výše pojistného podle pojistné částky, již si můžete určit vy sami. Dále lze zadat limit spoluúčasti, a pokud jste s částkou pojistného spokojeni, můžete přejít k zadání osobních údajů. Z webové aplikace vytisknete i smlouvu a uhradíte první pojistné.

Jaroslav Pavlata
Jaroslav Pavlata

18 práce ve stavebnictví mě naučilo spustu věcí. Stavebnictví není jen má práce, ale i koníček. Zajímam se o nové technologie a materiály.