Skvělé tipy pro výběr nové postele

Nemůžete si vybrat z pestré nabídky postelí na našem trhu? Usnadníme vám to. Stačí dodržet naše čtyři zásady a okamžitě vyfiltrujete veškeré nekvalitní, nevyhovující i jinak nevhodné zboží. Při nákupu tak nikdy nesáhnete vedle a každé ráno se budete probouzet vyspaní dorůžova.

Rozkládací gauče? Ani nápad…

Klasická nebo kontinentální alias boxspring postel – cokoliv jiného je čistý hazard se zdravím. Rozdíl mezi oběma druhy je především v jejich výšce a rozložení vnitřních prvků. Klasické postele jsou nižší a nabídnou pevný či lamelový rošt. Oproti tomu jejich kontinentální sestry potěší krom výše položeného lůžka, ze kterého se dobře vstává, i pružinovou základnou a díky tzv. box-springu i optimálním rozložení váhy při spánku.

V hlavní roli kvalita

Nenechte se oklamat marketingovými triky a vždy si pečlivě zkontrolujte materiály a složení postele. Zejména pro matrace nebo čalouněné postele jsou absolutně nevhodné syntetické materiály, v nichž se i ten největší milovník zimy rychle zapotí. Hledejte raději materiály sestavené v několika vrstvách, jež zaručí optimální tuhost a odolnost matrace či čalouněné postele.

Nespokojte se s málem, když můžete mít víc

Pro spánek je důležitý i dostatek místa. Neodpírejte si komfort jen proto, že tak můžete ušetřit pár tisícovek. Naopak, nebojte se připlatit si za nejrůznější nadstandardní řešení pro velmi vysoké členy rodiny nebo ty, kteří rádi spí třeba „na znak.“ Jde o investici, která se vám dlouhodobě vyplatí a brzy vrátí v podobě dlouhého a ničím nerušeného spánku.

Nezapomínejte ani na úložné prostory

Proč si nastěhovat do ložnice velký kus nábytku, který slouží jen k jednomu účelu, když můžete mít víc? Dnes se už praktičnost a vysoký důraz na zdraví spáčů přirozeně doplňují. Postele s úložným prostorem tak dokáží nabídnout i komfortní lamelové rošty, nízké modely zase šetří vaše cenné místo praktickými zásuvnými boxy na kolečkách i bez. A pamatujte na to, že je vždy levnější vsadit na postel takto připravenou již od výrobce, než utrácet za drahé výrobky na míru u blízkých truhlářů. Vyberte si svou ideální postel se vším všudy třeba v e-shopu Nabytek-natali.cz, a to se vším všudy!

 

Jaroslav Pavlata
Jaroslav Pavlata

18 práce ve stavebnictví mě naučilo spustu věcí. Stavebnictví není jen má práce, ale i koníček. Zajímam se o nové technologie a materiály.