Investujete do nemovitosti? Využijte správu pronájmu bytu

Pokud investujete do nemovitosti a chcete, aby vám vydělávala peníze bez zdlouhavé práce okolo, pak zároveň zainvestujte i do správy dlouhodobého pronájmu. Proč? Veškeré starosti, včetně hledání vhodného nájemce, za vás vyřídí někdo jiný a vy si tak budete moci užívat pouze své zisky. Co všechno má správa pronájmu na starosti?

Základem jsou slušní nájemníci

Starost o zakoupenou nemovitost, například byt, sebou přináší mnohé nevýhody a také úbytek času, který byste mohli investovat jinam. Pokud vlastníte třeba jen jeden byt, pak to nebude tak hrozné, ale investoři spravující více bytů už určitou zátěž rozhodně pocítí.

Je jasné, že se vám investice vyplatí pouze tehdy, pokud najdete vhodné dlouhodobé nájemníky nebo naopak dostatek těch krátkodobých. Pokud je vaším cílem například správa pronájmu bytu v Praze, kde je trh s nemovitostmi velice živý, pak určitě využijte služeb profesionálů.

Krátkodobý pronájem je na vzestupu

V souvislosti s oblibou Airbnb a podobných služeb roste i zájem o vhodné nemovitosti v dobrých lokalitách. Zatímco u dlouhodobého nájmu nemusíte být s nájemníky tak moc v kontaktu, u krátkodobého je to prakticky na každodenní bázi. Hosté v rámci Airbnb potřebují servis, aby byli spokojeni, a právě k tomu je správa bytu ideální.

Jestliže si zaplatíte profesionální firmu na správu bytu, bude postaráno o příjezdy i odjezdy hostů, komunikaci, úklid i další technické záležitosti včetně oprav. Cena za správu bytu se obvykle odvíjí od ceny nájmu a je tedy určena procenty z výdělku. Záleží pak na vás, co všechno necháte v kompetenci dané firmy a podle toho bude určena i cena.

Jaroslav Pavlata
Jaroslav Pavlata

18 práce ve stavebnictví mě naučilo spustu věcí. Stavebnictví není jen má práce, ale i koníček. Zajímam se o nové technologie a materiály.