Moderní plastový a teakový zahradní nábytek

Většina domácností nedá na dřevěné výrobky dopustit. Přesto je dlužno říci, že trh nabízí množství jiných zajímavých materiálů, vhodných pro výrobu sedacích souprav.  Plastový zahradní nábytek milovníci přírody moc neuznávají, ale i tak je stále velmi populární, neboť výrobci se činí a nabízejí efektní tvary.   Dobrou zprávou je, že se v současné době plasty vyrábějí z ekologických surovin. Kolikrát umělý nábytek nelze rozeznat od toho přírodního. Pochopitelně od nejlevnějších výrobků nelze očekávat kvalitu. Špičkoví výrobci si dají záležet i na barevném provedení a také na jejich funkčních vlastnostech či designu.

Zahradní nábytek z teakového dřeva

Teakové dřevo patří mezi doporučené materiály u zahradních sedacích souprav. Každý člověk má zájem o takový výrobek, s kterým má co nejmenší starosti. Velmi potěší, pokud nemusíme  zahradní nábytek na zimu stěhovat do garáže nebo sklepa. Na jaře se tak nemusí stěhovat zpět do zahrady. Teakové dřevo je vynikající v tom smyslu, že klidně ho můžete nechat v zimě venku.  Stačí přikrýt, aby na zahradní nábytek nesedal prach a špína, a více se nemusíte o něho starat.  Pokud ho na jaře ošetříte, zachováte si pěknou medovou barvu a prodloužíte jeho životnost.

Proč je dobré teakový zahradní nábytek ošetřovat?

Pokud zahradní nábytek vyrobený z teaku neošetřujete, působením vody a slunečních paprsků pomalu vybledne do šedé až stříbrné barvy. Do přírodní zahrady se často lépe hodí stříbrný teak, a pokud se koukneme do Anglie, zjistíme, že si tamní obyvatelé s údržbou nedělají hlavu a nechávají teakový nábytek bez oleje a ošetření. Pokud dřevo není ošetřeno olejem, vznikají na povrchu drobné praskliny, které ovšem neohrožují jeho životnost.  Sháníte zahradní nábytek? Teak můžeme jen doporučit!

Více informací se dozvíte na tomto blogu!

Jaroslav Pavlata
Jaroslav Pavlata

18 práce ve stavebnictví mě naučilo spustu věcí. Stavebnictví není jen má práce, ale i koníček. Zajímam se o nové technologie a materiály.