Dřevěné sochy v zimě

Dřevěné sochy raději na zimu ukliďte a dopřejte jim vegetační klid, stejně jako vašim rostlinám a stromům na zahradě. I při té nejlepší údržbě dřevo na slunci a dešti velmi často praská, někdy se dokonce i kroutí, pak nabobtná a opět vysychá. Dřevo prostě vlivem přírodních podmínek a změn počasí pracuje. Dřevěné dekorace proto raději určitě uklízejte na zimu nejlépe do suché garáže, pod stříšku nebo do kůlny. Jen tak se vám dřevěné sochy​ za to odmění svojí velmi dlouhou životností a budou vám po dlouhou dobu dělat radost.

Kdo je Radim Sibera

Jmenuji se Radim Sibera a pracuji s motorovou pilou. Vyrábím zahradní sochy​ i sochy vhodné do interiéru. Pocházím z malé vesničky v Orlickém podhůří. Sochy vyrábím v současné době už výhradně na zakázku. Používám motorové pily pro první hrubé práce a následně vezmu do ruky i jemnější nástroje pro dokonalé vyhlazení dřevěných dekorací. Podařilo se mi dostat do povědomí lidí a psali o mě i v Receptáři. Vyráběl jsem i sochy pro TV Prima. Mohli jste mě ale vidět i ve Vychytávkách Ládi Hrušky.

Golfový míček v kleci

Golfový míček v kleci vznikl, když jsem objevil starý strom Akát, který bylo třeba zlikvidovat. Nerozřezal jsem strom celý, ale ponechal si vyšší pařez. Na začátku jsem měl v hlavě nápad a chtěl jsem z něj vytvořit zajímavou sochu. Původně to měla ale být socha Moai, známá z Velikonočních ostrovů. Vyšel mi z toho nakonec golfový míček a ten, jak se ukázalo, se na hřiště hodí mnohem více. Všechny dřevěné sochy mají svůj příběh a zde to není jiné. Pokračoval jsem s řezáním motorovou pilou přímo na místě, kde měla socha stát. Bohužel se až zde zjistilo, že je pařez uvnitř stromu úplně shnilý a nehodí se vůbec pro vyřezání míčku v kleci. Byl naprosto nepoužitelný. Rozhodl jsem se tedy pařez zakrátit a sochu jsem pak vyřezal z nového dubového kmene. Pokud chcete mou sochu vidět, vyrazte za golfem do pražského Motola.