Láká vás infrasauna? Poradíme, jak vybrat tu pravou

Infrasauna prospívá vašemu zdraví nejenom po fyzické, ale i po psychické stránce. Každý by chtěl mít doma to nejlepší, co člověku dopřeje nejúžasnější relax. Je to důležité, jak pro psychické zdraví, tak i fyzickou vitalitu. Jednou z možností, jak si doma dopřávat takové malé wellness, je pořídit si infrasaunu. Podívejte se na nejzákladnější informace o této sauně a vyberte si tu pravou.

Typy materiálu kabin infrasaun

Nejdříve se podíváme na to, z čeho je sauna vyrobena. Nejčastěji se jedná o dřevo, ne však ledajaké. Jde o dřevo kanadského jedlovce. Toto dřeva je možná v našich končinách téměř neznámé, nicméně vyniká tím, že neobsahuje velké množství smoly. Nejdůležitějším parametrem před výrobou infrasauny je to, že dřevěný materiál musí být dokonale vysušený. Poté se dřevo probere a nevhodné kusy se nepoužijí. To pravé a dobré dřevo se samozřejmě obrousí. Kromě kanadského jedlovce, kdy se názvu říká Hemlock, se také používá cedrové dřevo, nicméně v menší míře. Když je dřevo připravené, stačí, aby se vyrobila kostra celé sauny spolu s lavicí. Samozřejmě to není při výrově vše. Ještě bude potřeba:

Infračervená topidla jsou opravdu kvalitní. Jejich životnost by měla být až 8000 hodin. Což při průměrném používání 3x týdně a 45 minut vychází na 60 let, což je opravdu neskutečné. Jako poslední se montují skla, tedy zejména skleněné dveře a okénka či výplně. A je hotovo.

Typy topidel pro infrasauny

Není však topidlo jako topidlo a v infrasaunách se používají tři typy, z nichž všechny mají své výhody i nevýhody. Podívejte se na typy, se kterými lze infrasaunu koupit. Existují celkem tři druhy topidel.

 • Keramická
 • Světelná keramická
 • Karbonová

V těch levnějších infrasaunách najdete pravděpodobně ty keramická. Jsou totiž nejlevnější a také nejrychlejší. Tyto dvě výhody se však pojí také z jednou nevýhodou a tím je vyšší spotřeba elektřiny. Výhodou je však, že jsou rychlá, stačí tedy několik minut počkat a vaše sauna je připravena k použití. Je však potřeba říci, že spotřeba je sice vyšší, nicméně nejde o žádnou závratnou částku. A pokud budete ve své sauně trávit půl hodiny každý den, vyjde vás jeden den pod 5 Kč. Světelná keramická topidla jsou vyrobena z křemičitého skla a jeho zahřátí je ještě rychlejší, než u keramických topidel. Dokonce je toto topidlo ještě lepší v tom, že nejen že produkuje teplo, ale také světlo. Karbonové topidlo je o něco pomalejší na ohřev, nicméně ať už si vyberete infrasaunu z jakýmkoliv topidlem, určitě vás to na elektrice nezruinuje a všechny tři typy mají životnost až 60 let, u karbonového topidla, které je sice dražší a déle se rozehřívá, se však uvádí, že životnost je 12 000 hodin.

Spotřeba infrasauny

Jak už bylo zmíněno výše, ani u jedné infrasauny nehrozí, že by vás její používání přišlo příliš draho. Infrasauny jsou vyráběné pro domácí použití, proto je podstatné, aby příliš nezatěžovaly domácí rozpočet. Na provoz vám postačí zásuvka na 230 V. Jestliže chcete nějaké srovnání, tak lze uvést to, že pokud budete infrasaunu používat každý den, bude vás to stát úplně stejně, jako kdybyste si uvařili každý den jednu kávu navíc. Cena se však odvíjí od toho, pro kolik je osob a jak je velká. Nejlevnější provoz vám zajistí infrasauna pro jednu osobu, kde provoz při 30 minutách používání vyjde na zhruba 3, 50 Kč. Naopak sauna pro tři osoby, která je samozřejmě větší, vás vyjde při stejné době používání na 5.50 Kč.

Velikost – pro kolik osob je sauna určena

Velikost infrasauny u vás doma je záležitost, nad kterou byste se měli zamyslet. Ideálně tomu přizpůsobit i samotné rekonstrukce prostor, kde budete toto řešení mít. Předně je potřeba spočítat členy domácnosti. I když si možná myslíte, že saunu budete používat jen vy sami, a že vám stačí sauna pro jednu osobu, opravdu se pletete. Stejně, jako se nevyplatí, kdyby se celá rodina chodila saunovat zvlášť. Proto je vhodné popřemýšlet o velikosti. Samozřejmě se to také odvíjí od toho, kolik máte doma prostoru. Ve většině případů je nejvhodnější kupovat alespoň dvoumístnou saunu, která není dražší o příliš velkou částku a nebudete se muset tak těsnit v sauně pro jednoho. Abyste si to mohli lépe představit, podívejte se na obvyklé rozměry infrasaun.

 • Jednomístné max. 100 cm x 100 cm
 • Dvoumístné max. 130 cm x 100 cm
 • Trojmístné max. 160 cm x 120 cm
 • Čtyřmístné max. 175 cm x 110 cm

Lze také koupit i rohové sauny, nicméně pokud zvolíte tu pro jednu osobu, je to opravdu stísněný prostor, který by vám nemusel vyhovovat. Také je potřeba si uvědomit, že rozměry, které jsou u infrasaun uvedené, jsou rozměry vnější a materiál vám z místa také ubere, proto je opravdu lepší trošku si připlatit a koupit saunu alespoň pro dvě osoby, i když se tam budete saunovat sami. Nechcete tam přeci být jak skřítek a útrpně čekat, až budete moci ven. Infrasauna by měla být hlavně prospěšná pro vaše zdraví.

Nejprodávanější  infrasauny

Podívejte se na to, které infrasauny jsou nejoblíbenější a nejprodávanější, zároveň také mají nejlepší recenze od uživatelů, kteří si ji už koupili. Tou první, která je na vrcholu je infrasauna France La Provance 2-3 . Tato infrasauna je od výrobce z Francie, jde tedy opravdu o kvalitu. Již z názvu vyplývá, že je tato sauna až pro tři osoby, tedy ideální rozměr. Kromě toho je vyrobena z tmavého kanadského jedlovce. Vzhled této infrasauny je velmi elegantní a dveře jsou silné 8mm. Dokonce uvnitř sauny najdete lampičku na čtení, vnější osvětlení a vnitřní LED osvětlení, které se během chvilky změní ve velké množství barev. V infrasauně je také zabudovaný ionizátor, který čistí vzduch. Kromě dokonalé relaxace, kterou nenapodobí ani kvalitní nové postele,  tak budete dýchat i čerstvý vzduch. Tato infrasauna je, kromě jiného, vybavena devíti karbonovými topidly. Jde tedy o topidlo, které vydrží až 12 000 hodin a je velmi kvalitní.

 

Nejlepší infrasauny v poměru cena/výkon

[go_pricing id=“classic-gr_5d092c5ed5a55″]

Infrasauna Marimex POPULAR 3001 L

Rozměry a tvar infrasauny
Modelová řada POPULAR
Počet osob v infrasauně 2
Tvar infrasauny obdelník
Změna směru otevírání dveří Ne
Šířka 120 cm
Hloubka 105 cm
Výška 190 cm
Vnitřní rozměry 113 x 96 x 176 cm
Šířka dveří 52 cm
Výška dveří 151,5 cm
Výška prahu 20,5 cm
Materiál a topidla
Materiál hemlock
Typ ohřevu infrasauny Karbon
Teplota v infrasauně 45 – 60°C
Počet topidel 8
Podlahové topidlo Ano
Příkon 2050 W
Napětí 220 – 240V/50Hz
Dveře sklo v dřevěném rámu
Tloušťka skla 5 mm
Barva skla kouřové sklo
Vybavení ínfrasauny
Ionizátor Ano
Opěrka zad Ne
Věšák na ručníky Ne
Polička na nápoje Ne
Rádio/ Mp3 Ano
Střešní ventilace Ano
Světelná terapie Ne
Osvětlení vnitřní Ano
Teplotní senzor Ano
Umístění ovládacího panelu vnitřní
Skryté spojení stěn (3S) Ano
Intenzity control Ano
Záruka a obchodní podmínky
Zvýhodněná záruka 3 roky
Rozměry a hmotnost balení
1. balík 183 x 127 x 30 cm, 90 kg
2. balík 130 x 113 x 25 cm, 42 kg
Hmotnost 155 kg

>> NEJLEVNĚJI ZDE <<

Infrasauna Marimex Smart 1000 M

Rozměry a tvar infrasauny
Modelová řada SMART
Počet osob v infrasauně 1
Tvar infrasauny Obdélník
Změna směru otevírání dveří Ne
Šířka 95 cm
Hloubka 89 cm
Výška 183 cm
Vnitřní rozměry 177 x 79,4 x 88,2 cm
Šířka dveří 55 cm
Výška dveří 155 cm
Výška prahu 14,5 cm
Materiál a topidla
Materiál hemlock
Typ ohřevu infrasauny keramika
Teplota v infrasauně 45 – 60°C
Počet topidel 3
Podlahové topidlo Ne
Příkon 1116 W
Napětí 220 – 240V/50Hz
Dveře čiré tvrzené sklo
Tloušťka skla 6 mm
Barva skla průhledná
Vybavení ínfrasauny
Ionizátor Ne
Opěrka zad Ne
Věšák na ručníky Ne
Polička na nápoje Ne
Rádio/ Mp3 Ne
Střešní ventilace Ano
Světelná terapie Ne
LED Harmony Ne
Osvětlení vnitřní Ano
Teplotní senzor Ano
Umístění ovládacího panelu vnitřní
Skryté spojení stěn (3S) Ano
Intenzity control Ne
Záruka a obchodní podmínky
Zvýhodněná záruka 3 roky
Rozměry a hmotnost balení
1. balík 100 x 96 x 24 cm, 27 kg
2. balík 183 x 97 x 32 cm, 77 kg
Hmotnost 85 kg
Ostatní
Rozměry 183 x 89 x 95 cm

>> NEJLEVNĚJI ZDE <<

Belatrix Vista 2

Tato sauna se umístěna na druhém místě, co se oblíbenosti týče. Infrasauny této firmy jsou hodně oblíbené, nicméně tato je novinkou a už si stihla vybudovat místo na předních příčkách. Tato sauna má velmi příjemný elegantní vzhled, a její vybavení je skutečně dokonalé. I přesto se pohybuje ve velmi dobrých cenových relacích. Sauna také získala velké množství certifikátů, tudíž splňuje všechny normy, které jsou důležité. Co získáte, když se přidáte ke spokojeným zákazníkům a saunu zakoupíte?

 • Saunu s ovládacím panelem
 • Možnost nastavení teploty i času saunování
 • Vybavení ve formě osvětlení a radia
 • Světelnou terapii

Co se týče radia, nejde o žádné obyčejné, ale o audio systém, kde je samozřejmostí připojení na USB i MP3. Sauna obsahuje karbonové zářiče. Sauna se tak stává energeticky ještě méně náročné, než kdyby v ní byly použité jiné typy topidel. Infrazářiče si také můžete nastavit podle svých potřeb. V podstatě lze nastavit tři úrovně. Především proto, že by sauna měla být místem, kam se chodí relaxovat, najdete tam nožní topný panel, a saunování tak bude ještě efektivnější a lepší.

Vyzkoušejte skvělou světelnou terapii

Světelná terapie, kterou najdete ve větším množství saun, je skvělým doplňkem. Světlo působí na lidský organizmus a v kombinaci s teplem je jeho účinek ještě větší. Představte si tak situaci, kdy přijdete v zimě unaveni z práce a dopřejete si chvíli, kdy na vás bude působit teplo, krásné uklidňující světlo a ještě k tomu příjemná hudba. Světelný panel je velký a je možné, aby se na něm střídalo 7 krásných barev. Někomu z vás možná přijde prostor sauny stísněný, nicméně přívod čerstvého okysličeného vzduchu je zajištěn díky ionizátoru, který zlepšuje kvalitu vzduchu. Tento přístroj má také ozonátor, to znamená, že prostor sauny je dezinfikován a bakterie tak nemají žádnou šanci.

I vzhled infrasauny je důležitý

Stejně, jako všichni dbáme na to, aby náš domov vypadal útulně, je dobré se zaměřit i na vzhled infrasauny. Přeci jen ji budete mít doma. Proto tato infrasauna s vysokým hodnocením mí všechny spoje skryté a tak se můžete jen kochat tím, jak krásné může kanadské dřevo být. Velkou výhodou je také to, že výrobce natolik těmto saunám věří, že poskytuje záruku na provoz ve lhůtě 4 let. Pro její instalaci potřebujete pouze místo, kde je rovná podlaha a zásuvka. O nic jiného nejde.

Marimex Smart 1000M

Firma Marimex je vám jistě známá, nicméně nevyrábí jen bazény, ale také infrasauny. Pojďte se podívat na jednu, která je mezi zákazníky oblíbená. Jedná se o infrasaunu, která je, oproti, předchozím, vybavena keramickými topidly. Je však také vyrobena z kanadského jedlovce, který se na výrobu nejčastěji používá. Tato sauna je velmi příjemná na pohled a nenaruší tak váš interiér. I přesto, že je určena jedné osob, prostoru je tam dostatek a díky skleněným dveřím se nebudete cítit stísněné a máte pěkný rozhled ven. Infrasauny jsou levnější na provoz než klasické sauny a neliší se ani ve srovnání s jiným typem topidla. Až na celkový počet hodin, kdy je zde nižší výdrž. I přesto sauna vydrží až 8000 hodin.

Jak na montáž infrasauny

Možná nepatříte mezi domácí kutily a bojíte se, že byste montáž nezvládli. To však nemusíte. K sauně je dodáván podrobný návod, jak saunu sestavit a velkou výhodou v tomto případě je, že elektroinstalace je připravena již od výrobce a vám tak stačí jen zásuvka.

Jaké jsou účinky infrasauny

Saunování, ať už jakékoliv pomáhají. To je všeobecně známé. Sauna má několik účinků na lidské tělo a to pozitivních. Budete se sice potit, nicméně věřte tomu, že vám za to vaše tělo poděkuje. Podívejte se na několik účinků, které infrasauny mají. Mezi nejdůležitější účinky patří detoxikace, relaxace, ale také:

 • Úleva od bolesti
 • Pomoc při hubnutí
 • Prevence a léčba zánětů
 • Pročištění pokožky

V první řadě je potřeba zmínit relaxaci. V současné době, kdy jsme neustále nucení k čím dál vyšším výkonům, je relaxace opravdu nezbytná. Infrasauna vydává teplo, díky kterému se prohřívají a uvolňují svaly celého těla. Zároveň se dokonale uklidníte a cítíte se příjemně odpočatě. PO celodenním vyčerpání pak už jen si dopřát chvíli odpočinku a po sauně zalézt do postele a dopřát si kvalitní spánek. Díky infrasauně se také zmírní vaše stresová zátěž a to především proto, že se vám upraví hladina stresového hormonu.

Infrasauna pomůže nejen při bolesti

To, že se teplo používá na léčbu nejrůznějších bolestí, je všeobecně známo. Tím, že se vaše tělo prohřeje, se vám zvýší cirkulace krve a dojde tak k tomu, že se vám celkově uleví. Při masáží také masér využívá také tepla, které se dostane do těla. Chcete zhubnout? I s tímto problémem vám sauna pomůže. Možná si říkáte, že se při saunování nehýbete, nicméně nezapomínejte na to, že se vám při zvýšení teploty, zrychlí puls i srdeční tep a tím pádem se spaluje energie, která je potřeba na ochlazení orgánů. Proto se doporučuje saunování v průběhu hubnutí. Samozřejmě je potřeba říci, že jde pouze o doplňujícího pomocníka. Díky saunování také můžete pomoci tělu, aby se vyrovnalo se záněty. Záněty kloubů bývají velmi bolestivé, s infrasaunou jim tak můžete také předcházet. V neposlední řadě je potřeba zmínit, že díky pocení se z těla odplavují toxiny a následek bude, kromě jiného, krásná čistá pleť a zpevněná pokožka celého těla.

Kterou infrasaunu si vyberete vy?

Často bývá těžké si vybrat ze široké nabídky produktů, ať už kupujete cokoliv, nicméně u saun to zas tak složité není. Pokud to tedy můžeme shrnout, důležité je si zvolit velikost, nicméně chápeme, že ne každý si může dovolit saunu pro čtyři lidi. Vždy tedy záleží na tom, jak velký prostor máte k dispozici a od toho se odvíjí vše. To, jaká topidla bude infrasauna mít, v podstatě není zas až tak úplně důležité. Všechny druhy jsou v kvalitním provedení a všechny vám dopřejí luxusní saunování. V podstatě se můžete rozhodovat podle vybavení, někdo by uvítal možnost mít uvnitř perfektní audio systém, jiný chce mít třeba zase klid a to, že infrasauna nemá rádio, není zas až tak důležité. Pak už jen zbývá zaměřit se na:

 • Recenze od jiných zákazníků
 • Cenu, kterou jste ochotni investovat

Všechny informace máte již k dispozici, nicméně na jednu věc bychom neměli zapomínat. A to je především zdraví. Pokud trpíte nějakou vážnější nemocí, je vhodné poradit se s lékařem, jestli je pro vás saunování vhodné. Někdo může mít problémy s dechem, ale také s tísněným prostorem. Zvažte proto, jestli je infrasauna pro vás vhodná.