Kde najít tu nejkrásnější samolepicí dekoraci do bytu?

Jak si najít do domácnosti tu nejlepší samolepicí dekoraci, která bude dělat dlouhodobě radost? Takovou, která přesně padne do vašeho interiéru? Která vhodně podtrhne atmosféru v místnosti?

Jak vybrat samolepku například o obývacího pokoje? Jak se bude lišit do ložnice? Na to vše vám dnes odpovíme, protože jsme vyzpovídali server Krasnesamolepky.cz, který se už pár let nálepkám na stěnu věnuje..

 

Jak vybrat tu pravou dekoraci na stěnu?

Musíte začít odspodu – do jaké místnosti potřebujete samolepku? Obývák? Ložnice? Koupelna (ano i tam se hodí a také drž nálepky)? Nebo dětský pokoj. Od toho výběr se musíte dále odpíchnout – zde máme pro vás tipů na vhodné motivy do jednotlivých místností:

  • obývací pokoj – klidné motivy, spíše rostliné, geometrické, symboly a ornamenty…
  • ložnice – abstrakce, oheň, rostliny, příroda, klidná zvířátka…
  • koupelna – vodní a mořší živočichové, rostliny, abstraktní motiv…
  • kuchyně – ovoce, zelenina, rostliny, oheň, designy s pečícími prvky…
  • dětský pokoj – zvířátka, hračky, příšerky, rostlinky, pohádkové bytosti…
  • a chodba – dynamické motivy, symboly šipek, rostliny, rychlá zvířata…

Když máte vybraný pokoj, kam chcete umístit nástěnnou dekoraci, dalším důležitým parametrem bude volný prostor na stěně. Pokud máte málo místa, volte spíše jednotlivé menší motivy. U větších prostorů by taková strategie nebyla ideální – měli byste sice plno samolepek, ale nesmyslně zaplněnou stěnu.

 

Velikost a umístění – klíč ke kráse?

Někdy bývá méně více… Takže v duchu minimalismu volte spíše menší počet větších samolepek – i jedna velká vhodně umístěná (například v obýváku nad gaučem, kde vás neručí ve výhledu na TV) udělá nejlepší službu.

Do obývacího pokoje, který slouží jako středobod snad každého domova, bychom nevolili výrazné a „nebezpečné“ motivy. Rozhodně se sem nebudou hodit zástupci zvířeny – například hadi, škorpioni, pavouci.

Klid, barvy a nádhera v jednom…

Volte klidnější motivy, protože v této místnosti chcete mít především klid na odpočinek, případně na komunikaci se svými blízkými. Rostliny, květy, stromy, abstraktní samolepicí dekorace. S těmi uděláte největší parádu.

Právě poslední zmíněné patří k nejuniverzálnějším dekoracím vůbec. Hodí se snad do každé místnosti a jsou díky své neurčitosti nadčasové a tajemné…. Lákavé a velmi vyhledávané a také i prodávané. Dle serveru VelkeSamolepkyNaZed.cz patří mezi nejprodávanější barvy černá a bílá. Je to čekatelný výsledek. Mají nejlepší kontrast vůči barvě stěně, takže vypadají snad všude skvěle.

 

Kde motivy koupit či se inspirovat?

Můžete se podívat na náš bytový katalog s více jak 1 300 samolepicími motivy – najdete ho na adrese samolepici-dekorace.krasnesamolepky.cz. Je denně aktualizovaný, takže vám neujde ani jeden krásný motiv. Hlavně z tak velkého počtu si vybere snad každý…

Jaroslav Pavlata
Jaroslav Pavlata

18 práce ve stavebnictví mě naučilo spustu věcí. Stavebnictví není jen má práce, ale i koníček. Zajímam se o nové technologie a materiály.