Gabionové ploty

Gabionové ploty nebo-li gabiony nacházejí využití v oblasti problematiky výstavby oplocení, zajištění svahů, obkladů zdí apod. Fungují jako zpevnění svahu proti sesuvu nebo jen jako klasický plot, zeď, nebo zástěna či obložení. Jedná se také o estetický prvek k Vašemu domu nebo objektu.

Největší výhody gabionů

Mezi největší výhodu gabionů patří nižší pořizovací cena v porovnání s klasickými konstrukcemi, ve většině případů nejsou nutné ani železobetonové základy (ale jen zhutněný kamenný základ). Vyznačují se dlouhodobou životností, a to bez nároku na údržbu, ani žádné natírání plotových výplní. Působí jako přírodní drenáž, tak že propouští a absorbují energii vody a díky tomu tak snižují tlak na opěrné stěny.

Gabiony není třeba izolovat v porovnání s běžným kamenným obložením na beton. Jsou nenáchylné na poškození mrazem, jsou velmi pružné a díky tomu dobře absorbují lehké propady podloží. U gabionů není potřeba spárové hmoty, gabiony nepraskají ani jim nezčernávají spáry). Jsou technologicky velmi jednoduché a nenáročné, dají se lehce rozšířit a napojit o další díly. Lze je také realizovat v zimě i za zhoršených podmínek. Zároveň působí přírodním dojmem a jsou i estetickým prvkem s moderním vzhledem, který se přirozeně začlení do krajiny.

Najděte si svého specialistu na gabiony a vytvořte si tak svou opěrnou zeď nebo plot.

Jaroslav Pavlata
Jaroslav Pavlata

18 práce ve stavebnictví mě naučilo spustu věcí. Stavebnictví není jen má práce, ale i koníček. Zajímam se o nové technologie a materiály.