Gabionové ploty

Gabiony, nebo-li gabionové ploty jsou kovové konstrukce a stěny svařené z ocelových sítí s antikorozní úpravou galfan, které jsou povrchově upraveny. Jsou vyplněny lomovým nebo přírodním kamenem různých tvarů nebo druhů. Jejich hlavním účelem je vytvoření opěrné gabionové stěny pro přenášení zemních tlaků a proti sesuvu půdy, ale také i jako obyčejný plot, zástěna, zeď nebo obložení. Každopádně gabiony dotvářejí krásný estetický, přírodní a moderní prvek u každého domu. Gabiony dodají vašemu domu bezpečnost, soukromí a vynikající izolační vlastnosti.

A jaké jsou výhody takových gabionových plotu? Je jich opravdu mnoho!

Mezi tu nejzásadnější patří, kterou zajímá nejvíce zákazníků, patří nižší pořizovací cena ve srovnán s klasickými konstrukcemi. Gabionové ploty se vyznačují dlouhodobou životností, udává se až několik desítek let. Nevyžadují prakticky žádnou údržbu (není nutné natírat plotové výplně). Tvoří přírodní drenáž a propouštějí tak vodu a její energii absorbují a tím tak snižují tlak na opěrnou stěnu. Gabiony nejsou náchylné na poškození mrazem, jsou pružné a tak absorbují i drobné propady podloží. Pro svou jednoduchou a nenáročnou technologii se dají jednoduše rozšířit nebo napojit další části. Lze je také instalovat i v zimě a za zhoršených podmínek. Tvoří přírodní a moderní dojem a přirozeně s tak začlení do krajiny.

 

Jaroslav Pavlata
Jaroslav Pavlata

18 práce ve stavebnictví mě naučilo spustu věcí. Stavebnictví není jen má práce, ale i koníček. Zajímam se o nové technologie a materiály.