4 hlavní důvody, proč byste měli zvážit stěhování do většího města

Větší město kontra vesnice, to je věčné dilema, které spoustě lidí nedá spát. Obojí nabízí specifické výhody a ani jednu z variant nelze s určitostí označit za lepší či horší. Většina populace přesto inklinuje spíše k životu ve velkoměstě a má k tomu pádné důvody. Na pomyslných miskách vah totiž převažují benefity. Pokud se otázkou stěhování zabýváte právě nyní nebo ji budete řešit v blízké budoucnosti, udělejte si jasno v tom, co vám bydlení ve velkoměstě přinese.

1. Větší možnost uplatnění na trhu práce

Z hlediska pracovního uplatnění je na tom větší město mnohem lépe než vesnice. Vystudovali jste specifický obor, ale nedaří se vám najít slušně placené zaměstnání, které by vám umožnilo využít potenciál svých znalostí a dovedností naplno? Pak je mnohem pravděpodobnější, že takovou práci najdete právě ve větším městě. Mnohem lepší podmínky mají také podnikatelé a start-upisté.

2. Širší nabídka bydlení

Kdo má peníze, postaví si bydlení podle svých představ všude, ale co když stavět nechcete, případně máte zájem o bytovou jednotku v novostavbě? Také v tomto směru velkoměsto poráží vesnici na celé čáře. Byty i rodinné domy na prodej či pronájem najdete mnohem snáz. Zdaleka nejpestřejší paletu bydlení nabízí metropole – najdete v ní starší byty a domy i moderní novostavby Praha.

3. Kvalitnější občanská vybavenost

Mít v bezprostřední blízkosti domova všechny důležité služby rozhodně není od věci. Úřady, ordinace lékařů, mateřská školka, školy, obchody… dobře si rozmyslete, zda se vám bude chtít dennodenně dojíždět (mnohdy i desítky kilometrů) do většího města, nebo se se rovnou zabydlíte v něm a budete mít vše potřebné jako na dlani.

4. Bohatší volnočasové vyžití

Pokud trávíte naprostou většinu času mezi čtyřmi stěnami, nemusíte otázku volnočasového vyžití řešit. V opačném případě se zamyslete nad tím, zda se v blízkém okolí vašeho budoucího bydliště nachází dostatek míst, kde se si zasportujete a zarelaxujete. Jinak se neubráníte pravidelnému dojíždění za zábavou, což vás bude stát spoustu času i peněz navíc.

 

 

Jaroslav Pavlata
Jaroslav Pavlata

18 práce ve stavebnictví mě naučilo spustu věcí. Stavebnictví není jen má práce, ale i koníček. Zajímam se o nové technologie a materiály.