Vše o foukané izolaci

Minerální foukaná izolace je granulovaná minerální vlna, která se využívá k izolování formou foukání. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších metod zateplení. Z finančního hlediska se jedná o velmi žádanou metodu, cena za metr čtvereční se dle tloušťky pohybuje v rozmezí od 100 do 350 Kč.

Realizace foukané izolace

Aplikace foukané izolace trvá samozřejmě na velikosti izolovaných prostor. Ze zkušeností je ale zřejmé, že izolování celého stropu u rodinného domu průměrné velikosti netrvá více jak pět hodin, a to včetně přípravy a sklizení aplikačních hadic s materiálem.  Izolace nezatěžuje konstrukci objektu a je tedy vhodná i do starých domů bez nutnosti výrazného zesilování nosnosti. Je paropropustná, hydrofobizovaná a odololává vnějším vlivům, jako jsou plísně, hniloby a ostatní škůdci. Díky jejím vlastnostem jsou izolovány veškerá místa v objektu, tudíž nedochází ke vzniku tepelných mostů.

Izolace pro všechny objekty

Foukaná izolace má celou škálu využití. Nejčastěji se provádí izolace v novostavbách, dřevostavbách a rodinných a zahradních domech. Lze tak izolovat stropní konstrukce v dutinách mezi trámy, sádrokartonové šikminy a podhledy. Při aplikaci nedochází k velkému nepořádku, jelikož je izolováno opravdu pouze dané místo. Izolační hmota se sem dostává utěsněnou hadicí a po dokončení nevzniká žádný odpad. Neváhejte a objevte výhody zateplení pomocí foukané izolace.