Ponorná čerpadla pro čerpání dešťové vody

Čerpadla a domácí vodárny v AKCI

Ponorná čerpadla pro čerpání dešťové vody

Ponorná čerpadla jsou důležitým prvkem pro čerpání dešťové vody z nádrží, studní, či jiných zdrojů. Pomáhají ušetřit vodu a snižují tak náklady na vodu v domácnostech či průmyslových objektech. Tyto čerpadla se snadno instalují a jsou poměrně nenáročná na údržbu. Vybírat je ale nutné s ohledem na konkrétní potřeby daného zařízení, například velikost nádrže nebo množství vody, které chcete čerpat. Pokud tedy hledáte spolehlivé a efektivní řešení pro čerpání dešťové vody, ponorná čerpadla jsou tou správnou volbou.

čerpadla

O ponorných čerpadlech pro čerpání dešťové vody

Co jsou ponorná čerpadla a jak fungují

Ponorná čerpadla jsou zařízení, která slouží ke čerpání vody z nádrží nebo studní umístěných pod zemí. Základním principem fungování ponorných čerpadel je to, že se čerpadlo s samočisticím sacím košem ponoří do vody a přivádí ji přes hadici na povrch. Ponorná čerpadla jsou ideální pro čerpání dešťové vody, kterou můžeme dále využít například na zahradu nebo na splachování toalet.

Kde lze ponorná čerpadla použít

Ponorná čerpadla se nejčastěji používají pro čerpání vody z nádrží či studní, které jsou umístěny pod zemí. Díky svému kompaktnímu provedení a snadnému ovládání se ponorná čerpadla mohou používat i lidé bez větších znalostí techniky. Využít je však lze i v domácnostech nebo na zahradách, kde lze s pomocí ponorného čerpadla čerpat dešťovou vodu pro účely zálivky rostlin nebo splachování toalet.

Jak vybrat správné ponorné čerpadlo

Při výběru správného ponorného čerpadla je třeba brát v úvahu několik faktorů. Je důležité zvolit čerpadlo s dostatečnou kapacitou pro čerpání vody a s ohledem na to, k čemu bude voda dále využívána. Dále je potřeba zohlednit i typ čerpané vody – pokud se jedná o kalné vody, je třeba zvolit čerpadlo s větší výkonem. Nezbytné je také zvolit kvalitní ponorné čerpadlo od ověřeného výrobce, které nám dlouhodobě poslouží.

Pokud se chcete dozvědět více o výběru ponorného čerpadla, doporučujeme následující článek: How to Choose a Submersible Pump.

Jak správně používat ponorná čerpadla

Pro správné používání ponorných čerpadel je třeba dodržovat několik zásad. Nejprve je důležité zvolit vhodné místo pro umístění čerpadla, ideálně na suchém a rovném povrchu. Dále je nutné pravidelně kontrolovat čisticí koš a čisticí membránu a nezapomínat na pravidelnou údržbu čerpadla, která snižuje riziko výskytu poruch a zvyšuje jeho životnost.

Jaká jsou výhody použití dešťové vody

Používání dešťové vody má řadu výhod. Kromě úspory pitné vody dokáže dešťová voda zlepšit kvalitu půdy a napomoci růstu rostlin. Díky nízkému obsahu minerálů se dešťová voda také hodí na splachování toalet, což snižuje množství odpadního vláknitého materiálu a tím i znečištění vod.

Závěr

Ponorná čerpadla jsou ideálním pomocníkem pro čerpání dešťové vody, kterou můžeme dále využít na zahradu či v domácnosti. K úspěšnému využití ponorného čerpadla však stačí dodržovat základní zásady správného používání a údržby, a to zejména pravidelnou kontrolou čističe koše a membrány. Používání dešťové vody přináší řadu výhod, z nichž nejvýraznější je úspora cenné pitné vody a snížení znečištění vod.

domácí vodárny

Čerpadla a domácí vodárny v AKCI

Ponorná čerpadla pro čerpání dešťové vody

Co jsou ponorná čerpadla

Ponorná čerpadla jsou zařízení sloužící pro čerpání vody z různých zdrojů, jako jsou studny, nádrže a také dešťová voda. Jsou navržena tak, aby mohla pracovat v různě hlubokých vodních zdrojích, přičemž jsou instalována přímo do vody.

Výhody čerpání dešťové vody

Čerpání dešťové vody může přinést mnoho výhod. Kromě toho, že šetříme pitnou vodu, snižujeme také zátěž na kanalizační systémy a dešťová voda je v mnoha případech vhodná pro zálivku zahrad a rostlin. Pomocí ponorného čerpadla můžeme tuto vodu snadno čerpat i z hlubších nádrží do zahrady.

Parametry ponorných čerpadel pro čerpání dešťové vody

Při výběru ponorného čerpadla pro čerpání dešťové vody je třeba zohlednit několik důležitých parametrů:

  • Výkon – tedy kolik vody za jednotku času dokáže čerpadlo vyčerpat
  • Hloubka, do které dokáže ponorné čerpadlo sahat
  • Typ pohonného proudu – ponorné čerpadlo může být napájeno buď přímo z elektrické sítě, nebo z baterie
  • Typ ochrany – ochrana proti přehřátí, proti suchoběžnému chodu (kdy čerpadlo pracuje na suchu) a podobně

Příklady ponorných čerpadel pro čerpání dešťové vody

Zajímavý přehled výrobků na téma čerpání dešťové vody nabízí například americký web Home Depot. Mezi oblíbené produkty zde patří například ponorné čerpadlo WayMaker, které má výkon 3300 galonů za hodinu, hloubku ponoru 20 stop a průměr vstupu 1,5 palce. Další zajímavou volbou může být také ponorné čerpadlo od výrobce Superior Pump s výkonem 2400 galonů za hodinu, hloubkou ponoru 25 stop a průměrem vstupu 1,5 palce.

Ponorná čerpadla pro čerpání dešťové vody FaQs

1. Jak pracuje ponorné čerpadlo pro čerpání dešťové vody?

Ponorná čerpadla pro čerpání dešťové vody jsou zařízení, která se umisťují přímo do vodních nádrží nebo nádrží na dešťovou vodu. Čerpadla fungují na základě tlaku a absorbují vodu, kterou následně čerpají do vypouštěcího zařízení.

2. Jaký je účel použití ponorného čerpadla pro čerpání dešťové vody?

Účel použití ponorného čerpadla pro čerpání dešťové vody je zajištění dostatečného množství čisté vody k napájení zahrady, mytí aut a další spotřeby, které není nutné řešit použitím pitné vody z vodovodu.

3. Jaká je životnost ponorného čerpadla pro čerpání dešťové vody?

Životnost ponorného čerpadla se liší podle konkrétního modelu a značky, ale obecně se pohybuje mezi 5-10 lety při standardním používání a pravidelné údržbě. Je důležité pravidelně čistit filtry a kontrolujte funkčnost čerpadla a jeho součástí.

4. Lze použít ponorné čerpadlo pro čerpání dešťové vody i u menších nádrží?

Ano, ponorná čerpadla pro čerpání dešťové vody jsou vyrobeny v různých velikostech a kapacitách, takže je možné je použít i u menších nádrží. Je však důležité zvolit správnou velikost a kapacitu čerpadla podle konkrétního použití a velikosti nádrže.

vodní čerpadla a vodárny

Ponorná čerpadla pro čerpání dešťové vody

  • Vhodná pro domovní i průmyslové využití
  • Umožňuje snadné čerpání dešťové vody z nádrží a studní
  • Snížení nákladů na vodu a ochrana přírody
  • Možnost využití dešťové vody pro zalévání zahrad, mytí všeho druhu, splachování toalet a další
  • Dlouhá životnost a vysoká kvalita

Čerpadla a domácí vodárny v AKCI

Kategorie – čerpadla a vodárny