Jak správně začlenit designový nábytek do vašeho interiéru

Designový nábytek v AKCI

Jak správně začlenit designový nábytek do vašeho interiéru

Pro správné využití designového nábytku v interiéru je třeba mít na paměti několik základních pravidel. Zapomeňte na přemíru kusu nábytku a raději sáhněte po pár kouscích, které budou dokonale sladěny s celkovou atmosférou místnosti. Rozhodněte se pro nábytek, který je praktický a přináší vám potřebný komfort. Snažte se důkladně zvážit, zda se nový kousek skutečně hodí do zbytku interiéru.

Mnoho detailů, jako jsou barvy nebo materiály, mohou určovat, zda bude nábytek působit v místnosti harmonicky nebo ne. Proto je dobré mít na paměti celkovou koncepci a ladit jednotlivé prvky s ní. Pokud si nejste jisti, jaký designový nábytek zvolit, obraťte se na odborníky nebo se podívejte do katalogů a vymyslete si vlastní stylovou kombinaci. Nicméně designový nábytek může být skvělou investicí a krásně ozvláštnit váš domov, pokud si dáte práci s jeho začleněním do interiéru.

designový nábytek

Jak správně začlenit designový nábytek do vašeho interiéru


Moderní a vkusný designový nábytek do vašeho domova

Jak správně začlenit designový nábytek do vašeho interiéru

Tipy na začlenění designového nábytku do interiéru

  • Zamyslete se nad stylem svého bydlení
  • Vyberte si designový nábytek podle svého vkusu a potřeb
  • Zkuste kombinovat moderní a tradiční prvky interiéru
  • Pořiďte si doplňky, které zvýrazní designový nábytek

Při výběru designového nábytku do vašeho interiéru je důležité myslet na styl vašeho bydlení. Zajímáte se spíše o moderní, nebo tradiční interiéry? Poté můžete začít s výběrem konkrétních kusů nábytku.

Není však nutné dodržovat jeden styl a nakupovat pouze moderní nábytek. Pokud vlastníte tradiční byt a chcete jej oživit, zkuste kombinovat moderní a tradiční prvky interiéru. To může být například mísání různých typů sedacích souprav, nebo kombinace novodobého křesla s tradičním konferenčním stolem.

Pro větší účinek designového nábytku je také důležité se zaměřit na doplňky. Podle toho, jaký kus nábytku si pořídíte, vybírejte dekorace, které jej zvýrazní. Pokud například pořídíte moderní pohovku, můžete ji doplnit velkými polštáři v kontrastním barevném provedení.

Designový nábytek pro moderní interiéry

Pokud máte moderní bydlení, doporučujeme vám zvolit designový nábytek s čistými liniemi a oblé tvary. Zajímavé jsou například pohovky a křesla z koženky nebo moderní plastová židle.

Vhodnou volbou mohou být také skandinávské kousky nábytku, které jsou vyznačené jednoduchým, avšak elegantním designem. Oblíbené jsou například židle s nohami z ořechového dřeva nebo konferenční stolky s čistou linií.

Tradiční designový nábytek do bytů s historií

Pro byty s historií mohou být zajímavou volbou tradiční a stylizované kusy nábytku. Pokud například vlastníte byt v secesním stylu, můžete do interiéru začlenit křesla a pohovky s množstvím dekoračních prvků a obloukovitých tvarů.

Pro romantické interiéry můžete zvolit klasické postele s polstrovanou hlavovou deskou a ručně řezaným dřevem. Do pokojů s vysokými stropy a klenutým stropem se naopak hodí velké a náročné kusy nábytku, jako jsou třeba dvoumetrové skříně a vysoké knihovny.

Zakončení

Designový nábytek může být výrazným prvkem interiéru a dodat mu nový život. S vhodnou volbou a začleněním do interiéru můžete vytvořit skutečně moderní a vkusný domov. Použijte naše tipy a najděte si pro svůj byt ty pravé kusy nábytku!

© 2023 Všechna práva vyhrazena


designová sedačka

Designový nábytek v AKCI

Designový nábytek – článek


Designový nábytek – jak se dokonale hodí do moderního bydlení?

Co je to designový nábytek?

Designový nábytek je nábytek, který není pouze praktický, ale zároveň má také estetickou, designovou hodnotu. Je to nábytek, který upoutá pozornost a zaujme svým netradičním designem a originálním provedením.

Kam se hodí designový nábytek?

Výhodou designového nábytku je, že se hodí do různých interiérů – od moderních a minimalistických po ty více tradiční a rustikální. Vždy záleží na konkrétním kusu nábytku a jeho designu. Designový nábytek může být skvělým doplňkem do obývacího pokoje, ložnice nebo kuchyně. Záleží také na tom, zda chcete nábytek použít jako klasický nábytek či spíše jako designový prvek interiéru.

Kde koupit designový nábytek?

Na trhu se dnes nabízí mnoho značek a výrobců designového nábytku. Pokud hledáte kvalitní a originální kusy, můžete se podívat na nabídku například na portálu Design Within Reach, který nabízí moderní nábytek a doplňky od světových designérů. Další možností je navštívit specializované obchody na designový nábytek, které jsou k dispozici v mnoha větších městech.

Tento článek je součástí série textů o zařizování moderního bydlení.


Jak správně začlenit designový nábytek do vašeho interiéru

1. Zamyslete se nad celkovým stylem

Při výběru designového nábytku je důležité myslet na celkový styl vašeho interiéru. Jestliže máte moderní byt, vyberte si nábytek s čistými liniemi a minimalistickým designem. Pokud preferujete rustikální styl, máte možnost vsadit na nábytek z masivního dřeva.

2. Využijte kontrastů

Vhodným způsobem, jak začlenit designový nábytek, je využití kontrastů. Jestliže máte třeba bílou obývací stěnu, vynikne na ní designová židle černé barvy. Stejně tak můžete použít kontrastní barvy ve světlejším odstínu.

3. Kombinujte různé tvary a materiály

Nábytek s různými tvary a materiály může vypadat velmi zajímavě a dodat vašemu interiéru na unikátnosti. Například kovová konstrukce stolu s dřevěnou deskou nebo kožená sedací souprava krytá přírodním kamenem.

4. Nezkoušejte začlenit příliš mnoho designových kousků

Pamatujte si, že méně je více. Pokud vsadíte na více designových kousků najednou, může to vypadat rušivě až chaoticky. Raději si vyberte jeden nebo dva kousky, které dokážou vyniknout a zároveň dotvořit celkový styl vašeho interiéru.

5. Myslete na funkčnost

Designový nábytek může být krásný, ale především musí být také funkční. Při výběru nábytku myslete na to, zda bude slušet vašemu interiéru, ale také zda vám splní požadavky na denní používání.

designový nábytek

Designový nábytek v AKCI

Jak správně začlenit designový nábytek do vašeho interiéru

  • Zvažte celkový styl vašeho interiéru a vybírejte nábytek, který bude korespondovat s jeho atmosférou.
  • Nábytek musí být praktický a plnit svůj účel – nekupujte pouze kvůli krásnému designu, který ale nebude funkční.
  • Pořiďte si nábytek, který vám opravdu přijde designově zajímavý a bude se hodit do daného prostoru.
  • Zvažte barvy a materiály nábytku, aby ladil s ostatním vybavením a byl pěkně sladěný.
  • Nábytek musí v dostatečné míře disponovat úložnými prostory, abyste se jich mohli využívat.
  • Dbejte na to, abyste dodrželi proporce a velikosti nábytku, aby nevypadalo příliš těžkopádně nebo naopak, ztratilo se v prostoru.

designový nábytek

Designový nábytek v AKCI

Kategorie – zařízení