Pojištění domácnosti a domu: Neriskujte nepříjemnosti spojené s poškozením svého majetku

Pokud vlastníte nemovitost, pak byste rozhodně neměli váhat nad pojištěním majetku. Právě pojištění nemovitosti či domácnosti vám může ušetřit mnoho starostí. Katastrofa či nehoda může přijít nečekaně, s pojištěním však budete chráněni.

Pojištěná domácnost

Pojištění domácnosti je ideálním způsobem, jak chránit věci, kterými je tvořen váš domov. Toto pojištění se totiž vztahuje na téměř veškeré vybavení ve vašem domě či bytu. Jedná se například o nábytek, elektrické spotřebiče a mnoho dalšího. Jste tak chráněni před živelními škodami, ovšem další možností je také pojištění proti odcizení a vandalismu. Je však třeba myslet na to, že tento typ pojištění nekryje škodu na nemovitosti.

Pojištění domu

Pojištění domu a domácnosti je skvělou kombinací. Kromě samotného vybavení domácnosti se totiž pojištění vztahuje také na danou nemovitost a případně i další související věci. Můžete si tak pojistit rodinný dům až se dvěma byty či případně byt v osobním vlastnictví. Pojištění se může vztahovat také na vedlejší budovy jako je garáž, bazény, vířivky, tepelná čerpadla a podobně. Chráněna tak bude většina vašeho majetku, přičemž odpovědnost je s limitem až 10 milionů korun.

Uzavření pojistky

Pokud stále váháte, zda se pojistka vyplatí, odpovědí je rozhodně ano. Pro uzavření smlouvy navíc nemusíte nikam daleko cestovat. V této době se totiž zvládnete pojistit z pohodlí domova. Celý proces je tak velmi jednoduchý, stačí znát velikost obytné plochy dané domácnosti či nemovitosti. V základní ceně je pak zahrnuto mnoho rizik pro spolehlivou ochranu. Navíc můžete zdarma získat pojištění občanské odpovědnosti s celosvětovou platností.

Investice do pojištění domu a domácnosti je rozhodně správným krokem, můžete si tak totiž ušetřit mnoho starostí. Budete chráněni před rozmary počasí, zloději i dalšími riziky.